Ny sesong starter den 19. mai 2021.
Under finner du rutetabeller og priser i følgende rekkefølge:
Rutetabell for ruten Skien - Dalen og Dalen - Skien (M/S Henrik Ibsen og M/S Victoria)
Rutetabell for ruten Akkerhaugen - Lunde - Akkerhaugen (M/S Telemarken)
Pristabeller for begge rutene.
Denne ruteplanen og pristabellen gjelder for passasjerbåtene på Telemarkskanalen. Ønsker du opplysninger om priser og åpningstider for fritidsbåt/privat båt? Trykk på menypunktet Fritidsbåt øverst på siden.

Last ned ruteplan og rutetabell Telemarkskanalen (PDF)

Last ned ruteplan og rutetabell for M/S Telemarken her (PDF)

Last ned pristabell Telemarkskanalen (PDF)
Buss på strekninger langs kanalen
På mange strekninger er det mulig å kombinere kanalbåt og buss så en kommer tilbake til utgangspunktet. Se beskrivelser av turene.
Du kan komme til ulike steder langs Telemarkskanalen med buss og tog, med forbindelse til fergehavnene i Sandefjord, Larvik og Langesund og flyplassene i Sandefjord, Skien og Notodden. Les mer om hvordan komme seg til Telemarkskanalen.
Egen bil og parkering
Det er parkeringsmuligheter ved alle anløpsstedene langs Telemarkskanalen, og det koster ingenting å stå parkert på de plassene som er satt av til trafikk langs kanalen. Ved Hjellebrygga i Skien er det viktig å skaffe parkeringsbevis, se oppslag på kaia.